RAFCOM - Twój specjalista IT

Aktualności

07 / 10 / 2016

Warsztaty technologiczne RAFcom&EMC: rozwiązania na miarę potrzeb każdej firmy IT.

27 września 2016 roku we wrocławskim hotelu Monopol zorganizowaliśmy kolejne warsztaty technologiczne rozwiązań EMC. Urok wrocławskiej starówki był znakomitym otoczeniem spotkania, podczas którego połączyliśmy przekazanie wiedzy i doświadczenia z pokazem sushi.

Spotkanie w formie warsztatów skierowane było głównie do firm poszukujących sprawdzonych i nowoczesnych rozwiązań do ochrony stale rosnącej ilości danych i zasobów aplikacyjnych. Cieszymy się, że taka formuła spotkała się z dużym zainteresowaniem, co przełożyło się na sporą liczbę uczestników.

W trakcie warsztatów omówiliśmy i zaprezentowaliśmy pełną rodzinę produktów EMC Data Protection Suite (DPS), kładąc szczególny nacisk na typowe i niestandardowe problemy jakie pomagają one rozwiązać oraz pokazaliśmy, w jaki sposób zbudować szybki i pewny system ochrony danych. W dalszej części spotkania zostały omówione podstawowe narzędzia do budowy wydajnych systemów ochrony danych w oparciu o systemy EMC Data Domain. Ponadto poruszyliśmy tematykę  technologicznych aspektów działania deduplikatorów sprzętowych EMC Data Domain serii 2200 oraz 2500 wraz z pokazaniem sposobu ich integracji z systemami EMC Networker oraz EMC Avamar.

Systemy EMC Networker oraz EMC Data Domain pozwalają na backup danych z deduplikacją na źródle, w tym backup blokowy i pozwalają na zbudowanie systemu wykorzystującego protokół EMC DD Boost oraz funkcję „Direct Save” czyli bezpośredni zapis i odczyt danych z klienta na/z urządzenia bez pośrednictwa serwera backupu. Dzięki temu możliwe jest znaczne skrócenie czasu backupu
i optymalizacja ruchu w sieci Ethernet.

Na warsztatach zaprezentowaliśmy i omówiliśmy najnowsze rozwiązania macierzowe EMC UNITY – systemy zoptymalizowane do działania z dyskami flash jak i w konfiguracji hybrydowej, pozwalające na udostępnianie zasobów dyskowych blokowo oraz plikowo w ramach jednego urządzenia. Dzięki temu nie potrzeby stosowania dodatkowych „główek” NASowych. Docelowo macierze UNITY zastąpią dotychczasowe podsystemy dyskowe VNX2.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział.

Zapraszamy na kolejne spotkanie już wkrótce!

Fotorelacja.

 

Monitorujemy anonimowo aktywność na stronie, korzystamy z cookies i local storage.

Jeśli nie zmienisz ustawień pliki cookie będą zapisywane na Twoim urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.