RAFCOM - Twój specjalista IT

Aktualności

12 / 12 / 2016

Warsztaty technologiczne RAFcom i EMC -Kraków, 29.11.2016.

29 listopada 2016 roku w Starej zajezdni w Krakowie odbyły się nasze kolejne cykliczne warsztaty technologiczne rozwiązań EMC. Na spotkaniu gościliśmy przedstawicieli firm poszukujących wysokowydajnych rozwiązań do składowania i przechowywania danych oraz zainteresowanych rozwiązaniami hiper-konwergentnymi. Oczywiście nie mogło zabraknąć tematyki rozwiązań ochrony danych zbudowanych w oparciu o deduplikatory Data Domain.

Warsztaty były prowadzone przez inżynierów firmy S4E odpowiedzialnych za rozwiązania DellEMC, Łukasza Olszaka – Engineers Team Leader oraz Krzysztofa Szablowskiego – System Engineer.

W pierwszej części spotkania omówione zostały rozwiązania systemów macierzowych DellEMC Unity w konfiguracji hybrydowej, w konfiguracji All-Flash-Array oraz rozwiązania XtremIO. Systemy UNITY są to najnowsze rozwiązania macierzowe, zoptymalizowane do działania tylko z dyskami flash jak i w konfiguracji hybrydowej pozwalające na udostępnianie zasobów dyskowych blokowo (FC/iSCSI) oraz plikowo (CIFS/NFS) w ramach jednego urządzenia bez konieczności stosowania dodatkowych „główek” NASowych. W dalszej części omówiliśmy i pokazaliśmy rozwiązania hyper-konwergentne VxRail, jako alternatywę dla budowy klasycznych rozwiązań sprzętowych do budowy systemów wirtualizacji.

W trakcie warsztatów omówiliśmy i zaprezentowaliśmy pełną rodzinę produktów EMC Data Protection Suite (DPS) kładąc szczególny nacisk na nowe wyzwania, problemy jakie pomagają one rozwiązać oraz pokazaliśmy w jaki sposób zbudować z nich szybki i pewny system ochrony danych. Ponadto omówiliśmy podstawowe narzędzia do budowy wydajnych systemów ochrony danych – grupa produktów EMC Data Domain, w tym najnowszego modelu data Domain 6300 który zastąpił właśnie model 2500.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i zapraszamy na kolejne spotkania w nowym roku!

Fotorelacja z wydarzenia.

Monitorujemy anonimowo aktywność na stronie, korzystamy z cookies i local storage.

Jeśli nie zmienisz ustawień pliki cookie będą zapisywane na Twoim urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.