RAFCOM - Twój specjalista IT

Aktualności

25 / 09 / 2017

Rozwiązania Open-e – Software Defined Storage – w ofercie RAFcom

Do naszej oferty włączyliśmy portoflio produktów producenta Open-E, który od ponad 19 lat dostarcza nowoczesne rozwiązania z zakresu oprogramowania do zarządzania pamięciami masowymi opartym na dostępie plikowym po IP (NAS) oraz dostępie blokowym po iSCSI oraz FC.

Open-e to rozwiązania typu Software Defined Storage (SDS) które pozwalają na uniezależnienie pamięci masowej od konkretnego sprzętu poprzez wirtualizację pamięci masowej. Open-e umożliwia tworzenie systemu pamięci masowej udostępniającego zasoby plikowo lub blokowo praktycznie z dowolnego sprzętowo serwera.

Open -e to propozycja nie tylko wydajnego zarządzania pamięciami masowymi ale także zestaw narzędzi, które zapewniają optymalną wydajność  – zarówno w przypadku małego klastra wysokiej dostępności do obsługi storage dla maszyn wirtualnych, jak i obsługi streamingu wideo lub obróbki wideo w wysokiej rozdzielczości na kilku stanowiskach. System posiada także mechanizmy backupu, mogące tworzyć pełne obrazy systemu na maszynie wirtualnej bez nadmiernego obciążania systemu. Oprogramowanie Open-e jest kompatybilne z praktycznie każdym systemem opartym o procesory Intel.

Producent w swojej ofercie posiada dwa główne produkty:

  1. Open-E JovianDSS – to oprogramowanie służące do przechowywania danych, oparte na systemie operacyjnym Linux oraz systemie plików ZFS. Dzięki połączeniu szeregu unikalnych funkcji zapewnia najwyższy poziom wydajności. Oferuje wbudowane funkcje takie jak: obsługa Big Data (rozmiar LUNa do 256 ZiB), zintegrowana ochrona danych, niezależność sprzętowa, wysoka wydajność, elastyczne konfiguracje, łatwe w użyciu WebGUI.
  2. Open-E DSS V7 – to o oprogramowanie oparte na systemie operacyjnym Linux, używane do zarządzania pamięciami masowymi SAN i NAS. Oferuje wbudowane funkcje: Active-Active Failover, obsługa Fibre Channel, obsługa klastra Hyper-V, replikacja wolumenów, VMware Ready i Citrix Ready, ciągła Ochrona Danych, wirtualizacja Pamięci Masowej, kopie Migawkowe.

Więcej informacji na stronie producenta: https://www.open-e.com/

 

Monitorujemy anonimowo aktywność na stronie, korzystamy z cookies i local storage.

Jeśli nie zmienisz ustawień pliki cookie będą zapisywane na Twoim urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.