RAFCOM - Twój specjalista IT

Aktualności

04 / 11 / 2016

Kwadrat Gartnera: Dell EMC liderem systemów składowania danych

W najnowszym raporcie Gartnera opublikowanym 20 Października 2016 jako najważniejsze kryteria oceny producentów przyjęto skalowalność infrastruktury i storage (‘scale-out’), łatwość aktualizacji a także spełnienie wymagań w odpowiedzi na trendy rynkowe w zakresie wydajnych systemów storage do składowania danych. Jak pokazuje najnowsze zestawienie, Dell EMC zdecydowanie wyprzedza konkurencję.

Wg Gartnera, do 2021 ponad 80% danych będzie składowanych na systemach typu ‘scale-out’ i w chmurze obliczeniowej, co chwili obecnej obejmuje jedynie ok 30% danych.

Szybki wzrost skalowanych systemów do składowania danych to trend pozwalający przedsiębiorstwom na budowanie systemów zarządzających nieustrukturyzowanymi danymi. To powoduje, że ponad 40% większego przyrostu danych w skali roku dla wielu przedsiębiorstw oznaczać będzie dodatkowe inwestycje w infrastrukturę.

Gartner definiuje systemy zarządzania danymi rozproszonymi wraz z obiektowymi systemami do składowania danych jako rozwiązania programowe i sprzętowe, adresujące potrzeby
w zakresie zarządzania nieustrukturyzowanymi danymi i nagłym wzrostem ilości danych
w topologii „shared nothing architecture”. Jest to rozproszona architektura obliczeniowa, w której każdy węzeł jest niezależny i samowystarczalny, bez pojedynczego punktu awarii iw całej topologii.

Bazując na tych założeniach, Dell EMC jest wyraźnym liderem w swoim segmencie, niezagrożonym na ten moment w zakresie dostarczania systemów klasy Enterprise.

Czytaj więcej i zobacz pełny Kwadrat Magiczny Gartnera >>>

Monitorujemy anonimowo aktywność na stronie, korzystamy z cookies i local storage.

Jeśli nie zmienisz ustawień pliki cookie będą zapisywane na Twoim urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.