O nas Oferta PROMOCJE Certyfikaty Aktualności Kontakt arcserve
 
MENU 
Aktualności

30 / 05 / 2016

RELACJA: Warsztaty RAFcom z EMC. Rzeszów, 20.05.2016.

P1100115

20 maja 2016 roku w rzeszowskiej restauracji HOSHI Sushi odbyły się kolejne warsztaty technologiczne rozwiązań EMC dla klientów firmy RAFcom. Tym razem gościliśmy w najlepszej restauracji sushi w Rzeszowie. To niezwykłe miejsce pozwoliło nam na połączenie naszej wiedzy i doświadczenia z pokazem sushi, podczas którego każdy z uczestników mógł własnoręcznie przygotować kilka potraw sushi pod okiem szefa kuchni.
Na spotkaniu gościliśmy przedstawicieli firm poszukujących sprawdzonych i nowoczesnych rozwiązań do ochrony rosnącej ilości danych i zasobów aplikacyjnych.

Podczas prelekcji omówiliśmy i zaprezentowaliśmy pełną rodzinę produktów EMC Data Protection Suite (DPS), kładąc szczególny nacisk na nowe wyzwania i problemy, które rozwiązuję technologie EMC. Ponadto, pokazaliśmy, w jaki sposób zbudować szybki i pewny system ochrony danych oparty o EMC. Szczególny nacisk został położony na technologiczny aspekt działania deduplikatorów sprzętowych EMC Data Domain serii 2200 oraz 2500 wraz z omówieniem sposobu ich integracji z systemami EMC Networker oraz EMC Avamar. Celem pokazu było przedstawienie najbardziej efektywnego systemu do zarządzania ochroną danych.

W dalszej cześci omówiliśmy najnowszą wersję oprogramowania do backupu EMC Networker 9 ze szczególnym uwzględnieniem nowych funkcji oraz zmian jakie pojawiły się w stosunku do poprzedniej wersji. Oprócz zaprezentowania i przekazania wiedzy merytorycznej dotyczącej pakietu EMC Data Protection Suite (DPS): EMC Avamar, Networker, Data Domain  i Recovery Point pokazaliśmy ich praktyczne działanie w środowisku testowym. Korzystając z testowego środowiska zaprezentowaliśmy zarządzenie sprzętowym urządzeniem deduplikacyjnym EMC Data Domain oraz konfigurację pierwszego zadania backupu z globalną deduplikacją na źródle, korzystając z systemu Networker oraz Avamar.

Systemy EMC Networker oraz EMC Data Domain pozwalają na backup danych z deduplikacją na źródle, w tym backup blokowy a także umożliwiają zbudowanie systemu wykorzystującego protokół EMC DD Boost oraz funkcję „Direct save” czyli bezpośredniego zapisu i odczytu danych z klienta na/z urządzenia bez pośrednictwa serwera backupu. Dzięki temu możliwe jest znaczne skrócenie czasu backupu i optymalizacja ruchu w sieci Ethernet.

Na warsztatach zaprezentowaliśmy i omówiliśmy najnowsze rozwiązania do składowania danych firmy EMC – macierze UNITY, które miały swoją premierę na konferencji EMC World 2016 w Las Vegas w dniach 2-5 maja br. Macierze UNITY to najnowsze rozwiązania zoptymalizowane do działania z dyskami flash jak i w konfiguracji hybrydowej, pozwalające na udostępnianie zasobów dyskowych blokowo oraz plikowo w ramach jednego urządzenia bez konieczności stosowania dodatkowych zasobów NASowych. Docelowo macierze UNITY zastąpią dotychczasowe podsystemy dyskowe VNX2.

Nasze spotkanie z technologią EMC udowodniło, że EMC nie tylko dostarcza rozwiązania najwyższej klasy, ale także skutecznie adresuje mniejsze środowiska i architektury sieci poprzez odpowiednio dobrane komponenty.
Prezentacje i pokaz systemów EMC Data Domain, Networker oraz Avamar w zdalnym laboratorium testowym zostały poprowadzone przez Łukasza Olszaka, EMC Solution Architect z firmy S4E.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i zapraszamy na kolejne spotkanie. Do zobaczenia już wkrótce!

Bądź na bieżąco z wydarzeniami w RAFcom – zapisz się do naszego Newslettera >>>

Katarzyna Warzecha

Katarzyna Warzecha (Onak)

Team Leader

Kom: +48 734 173 447
katarzyna_warzecha@rafcom.com.pl
LinkedIn

Jan Gałuszka

Jan Gałuszka

Account Manager

Kom: +48 882 422 141 
jan_galuszka@rafcom.com.pl
LinkedIn

Łukasz Barnaś

Łukasz Barnaś

Account Manager

Kom: +48 660 416 925 
lukasz_barnas@rafcom.com.pl
LinkedIn

Adres biura

ul. Przemysłowa 39A
33-100 Tarnów

Zadzwoń do Nas

Kom.: +48 602 651 745
Tel.: +48 14 694 04 06

Napisz do Nas

biuro@rafcom.com.pl
LinkedIn

Dział techniczny

Tel.: +48 14 694 04 06
support@rafcom.com.pl

RAFcom - Twój ekspert IT
ul. Zabłocie 18a, 43-600 Jaworzno / NIP: 6321444353 / REGON: 277126924
© 2024 All rights reserved by RAFcom / Polityka Prywatności
Website by Cleverly & Babilon.me