RAFCOM - Twój specjalista IT

Aktualności

12 / 12 / 2016

Warsztaty technologiczne RAFcom i EMC -Kraków, 29.11.2016.

29 listopada 2016 roku w Starej zajezdni w Krakowie odbyły się nasze kolejne cykliczne warsztaty technologiczne rozwiązań EMC. Na spotkaniu gościliśmy przedstawicieli firm poszukujących wysokowydajnych rozwiązań do składowania i przechowywania danych oraz zainteresowanych rozwiązaniami hiper-konwergentnymi. Oczywiście nie mogło zabraknąć tematyki rozwiązań ochrony danych zbudowanych w oparciu o deduplikatory Data Domain.

Warsztaty były prowadzone przez inżynierów firmy S4E odpowiedzialnych za rozwiązania DellEMC, Łukasza Olszaka – Engineers Team Leader oraz Krzysztofa Szablowskiego – System Engineer.

W pierwszej części spotkania omówione zostały rozwiązania systemów macierzowych DellEMC Unity w konfiguracji hybrydowej, w konfiguracji All-Flash-Array oraz rozwiązania XtremIO. Systemy UNITY są to najnowsze rozwiązania macierzowe, zoptymalizowane do działania tylko z dyskami flash jak i w konfiguracji hybrydowej pozwalające na udostępnianie zasobów dyskowych blokowo (FC/iSCSI) oraz plikowo (CIFS/NFS) w ramach jednego urządzenia bez konieczności stosowania dodatkowych „główek” NASowych. W dalszej części omówiliśmy i pokazaliśmy rozwiązania hyper-konwergentne VxRail, jako alternatywę dla budowy klasycznych rozwiązań sprzętowych do budowy systemów wirtualizacji.

W trakcie warsztatów omówiliśmy i zaprezentowaliśmy pełną rodzinę produktów EMC Data Protection Suite (DPS) kładąc szczególny nacisk na nowe wyzwania, problemy jakie pomagają one rozwiązać oraz pokazaliśmy w jaki sposób zbudować z nich szybki i pewny system ochrony danych. Ponadto omówiliśmy podstawowe narzędzia do budowy wydajnych systemów ochrony danych – grupa produktów EMC Data Domain, w tym najnowszego modelu data Domain 6300 który zastąpił właśnie model 2500.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i zapraszamy na kolejne spotkania w nowym roku!

Fotorelacja z wydarzenia.

Newsletter

bądź na bieżąco

Chcesz być o krok przed konkurencją? Skorzystaj z okazji i zapisz sie do naszego biuletynu. Wystarczy podać swój adres E-mail, żeby otrzymywać nasz wysokiej jakości biuletyn opracowany przez ekspertów IT. 

Nasz biuletyn ukazuje się miesięcznie. Bez obaw, nie wyślemy Ci spamu.

Wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie podanych informacji przez RAFcom w celach statystycznych i marketingowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z 29.08.1997r. (Dz.U. nr 133 z 1997r.)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych w formie elektronicznej od RAFcom na podany powyżej adres e-mail oraz na przetwarzanie tego adresu w bazie danych RAFcom na zasadach określonych w przepisach Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204)