RAFCOM - Twój specjalista IT

Aktualności

24 / 04 / 2017

Raport Fortinet: Globalne zagrożenia informatyczne

Fortinet, światowy lider w dziedzinie zaawansowanych cyberzabezpieczeń, przedstawił wyniki swojego najnowszego globalnego badania zagrożeń informatycznych. Raport pokazuje jak cyberprzestępcy budują „armię rzeczy”, stanowiącą poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Producent w swoim raporcie wymienia kilka najbardziej newralgicznych obszarów bezpieczeństwa oraz zwraca uwagę na ciągle zmieniające się i coraz bardziej wyrafinowane metody ataków.

Raport szczegółowo opisuje m.in.:

  • Trendy w zakresie infrastruktury oraz ich związek z zagrożeniami
  • Pojęcie „Armii rzeczy” i zagrożeń związanych z replikacją ataków dla urządzeń IoT
  • Automatyzację ataków masowych
  • Wzrost liczby ataków na urządzenia mobilne
  • Zagrożenia atakami typu Ransomware
  • Exploity i luki w zabezpieczeniach systemów

Pełna treść raportu dostępna jest tutaj.

Źródło: Blog Fortinet.

Newsletter

bądź na bieżąco

Chcesz być o krok przed konkurencją? Skorzystaj z okazji i zapisz sie do naszego biuletynu. Wystarczy podać swój adres E-mail, żeby otrzymywać nasz wysokiej jakości biuletyn opracowany przez ekspertów IT. 

Nasz biuletyn ukazuje się miesięcznie. Bez obaw, nie wyślemy Ci spamu.

Wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie podanych informacji przez RAFcom w celach statystycznych i marketingowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z 29.08.1997r. (Dz.U. nr 133 z 1997r.)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych w formie elektronicznej od RAFcom na podany powyżej adres e-mail oraz na przetwarzanie tego adresu w bazie danych RAFcom na zasadach określonych w przepisach Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204)