RAFCOM - Twój specjalista IT

Aktualności

04 / 11 / 2016

Kwadrat Gartnera: Dell EMC liderem systemów składowania danych

W najnowszym raporcie Gartnera opublikowanym 20 Października 2016 jako najważniejsze kryteria oceny producentów przyjęto skalowalność infrastruktury i storage (‘scale-out’), łatwość aktualizacji a także spełnienie wymagań w odpowiedzi na trendy rynkowe w zakresie wydajnych systemów storage do składowania danych. Jak pokazuje najnowsze zestawienie, Dell EMC zdecydowanie wyprzedza konkurencję.

Wg Gartnera, do 2021 ponad 80% danych będzie składowanych na systemach typu ‘scale-out’ i w chmurze obliczeniowej, co chwili obecnej obejmuje jedynie ok 30% danych.

Szybki wzrost skalowanych systemów do składowania danych to trend pozwalający przedsiębiorstwom na budowanie systemów zarządzających nieustrukturyzowanymi danymi. To powoduje, że ponad 40% większego przyrostu danych w skali roku dla wielu przedsiębiorstw oznaczać będzie dodatkowe inwestycje w infrastrukturę.

Gartner definiuje systemy zarządzania danymi rozproszonymi wraz z obiektowymi systemami do składowania danych jako rozwiązania programowe i sprzętowe, adresujące potrzeby
w zakresie zarządzania nieustrukturyzowanymi danymi i nagłym wzrostem ilości danych
w topologii „shared nothing architecture”. Jest to rozproszona architektura obliczeniowa, w której każdy węzeł jest niezależny i samowystarczalny, bez pojedynczego punktu awarii iw całej topologii.

Bazując na tych założeniach, Dell EMC jest wyraźnym liderem w swoim segmencie, niezagrożonym na ten moment w zakresie dostarczania systemów klasy Enterprise.

Czytaj więcej i zobacz pełny Kwadrat Magiczny Gartnera >>>

Newsletter

bądź na bieżąco

Chcesz być o krok przed konkurencją? Skorzystaj z okazji i zapisz sie do naszego biuletynu. Wystarczy podać swój adres E-mail, żeby otrzymywać nasz wysokiej jakości biuletyn opracowany przez ekspertów IT. 

Nasz biuletyn ukazuje się miesięcznie. Bez obaw, nie wyślemy Ci spamu.

Wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie podanych informacji przez RAFcom w celach statystycznych i marketingowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z 29.08.1997r. (Dz.U. nr 133 z 1997r.)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych w formie elektronicznej od RAFcom na podany powyżej adres e-mail oraz na przetwarzanie tego adresu w bazie danych RAFcom na zasadach określonych w przepisach Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204)