RAFCOM - Twój specjalista IT

Aktualności

28 / 08 / 2017

Kwadrat Gartnera 2017 – Backup & Recovery: status quo ale…idzie nowe.

W najnowszym raporcie Gartner analizuje dostawców rozwiązań backupu i ochrony danych, uwzględniając zarówno tradycyjne funkcjonalności jak i nowe technologie. W raporcie są także analizowane rynki: mid-market (500-999 pracowników) oraz duże korporacje (1000+).  Kluczowe aspekty tych środowisk, które wzięto pod uwagę w procesie ewaluacji to m.in współdzielenie plików, systemy operacyjne, wirtualizatory, bazy danych, content management czy posiadane systemy CRM.

Analizowane rozwiązania tradycyjnie dostarczają funkcje zapisu na taśmy, wybór nośników danych (dyski HDD lub SSD) czy funkcje emulacji bibliotek taśmowych (VTL), funkcje snasphsotów, CDP i replikacji. W procesie analizy także uwzględniono mechanizmy przywracania danych z maszyn wirtualnych.

Warto zwrócić uwagę na propozycje Actifio i Rubrik, które nie są mocno rozpoznawalne w Polsce, a wg Gartnera posiadają nie tylko globalne referencje wdrożeń ale także oferują nowoczesne technologie z zakresu Disaster Recovery, instalacji w środowiskach hybrydowych czy elastyczny model rozbudowy środowiska o nowe rozwiązania (Pay-as-you-Grow).

W chwili obecnej niezachwiana wydaje się być pozycja DellEMC, Commvault i IBM, które sukcesywnie poprzez akwizycję nowych dostawców, rozbudowę technologii, centralizacji backupu a także agresywną politykę cenową skutecznie posiadają większość udziałów w globalnym rynku backupu i odzyskiwania danych.

Rozwiązanie Arcserve, którego jesteśmy autoryzowanym Partnerem w Polsce zostało ponownie sklasyfikowane w kategorii Producentów niszowych. Nie oznacza to jednakże, iż producent ten nie jest w stanie konkurować z największymi graczami. Gartner docenia Arcserve za bardzo dobre funkcje CDP, DR i HA dla mniejszych środowisk hybrydowych, co w połączeniu z elastycznym licencjonowaniem jest dobrą alternatywą dla rozwiązań liderów.

Zobacz pełny raport Gartnera tutaj >>>

Źródło #1 : Data publikacji: 31, 2017. Autorzy: Dave Russell, Pushan Rinnen and Robert Rhame, Gartner, Inc.

Źródło #2: Storage Newsletter

Newsletter

bądź na bieżąco

Chcesz być o krok przed konkurencją? Skorzystaj z okazji i zapisz sie do naszego biuletynu. Wystarczy podać swój adres E-mail, żeby otrzymywać nasz wysokiej jakości biuletyn opracowany przez ekspertów IT. 

Nasz biuletyn ukazuje się miesięcznie. Bez obaw, nie wyślemy Ci spamu.

Wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie podanych informacji przez RAFcom w celach statystycznych i marketingowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z 29.08.1997r. (Dz.U. nr 133 z 1997r.)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych w formie elektronicznej od RAFcom na podany powyżej adres e-mail oraz na przetwarzanie tego adresu w bazie danych RAFcom na zasadach określonych w przepisach Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204)