RAFCOM - Twój specjalista IT

Aktualności

26 / 06 / 2017

Fujitsu PRIMEQUEST 2800E3 – jeden z najszybszych serwerów do wirtualizacji

Fujitsu PRIMEQUEST 2800E3, według testu opracowanego przez firmę VMware – VMmark virtualization benchmark, osiągnął wyjątkowo dobre rezultaty. Po swojej premierze uzyskał najwyższy w historii wynik pod względem wydajności spośród rozwiązań wszystkich producentów. Obecnie znajduje się na drugim miejscu zestawienia z wciąż bardzo wysoką liczbą 114,47 punktów uzyskanych przy obciążeniu 100 zestawami najpopularniejszych aplikacji. Serwer Fujitsu jest idealnym rozwiązaniem dla projektów konsolidacyjnych, w których możliwości wirtualizacji są niezwykle ważne.

Specyfikacjsa techniczma.

Serwer  jest wyposażony w osiem procesorów Intel Xeon E7-8800 v4, obsługujących do 192 rdzeni i 24 TB pamięci DDR4. Dzięki wydajnym podzespołom, gwarantuje efektywność i pojemność pamięci niezbędną dla najbardziej wymagających zastosowań. Sprawdzi się w wykorzystaniu na potrzeby korporacyjnych baz danych, w rozwiązaniach opartych o pamięć operacyjną oraz aplikacjach o znaczeniu krytycznym.

Funkcje o znaczeniu krytycznym, zastosowane w Fujitsu PRIMEQUEST 2800E3, zapewniają niezawodność platformy, połączoną z innowacyjnymi możliwościami zapobiegania błędom. Gwarantują tym samym ciągłe działanie firmowych procesów. Serwer udostępnia różne opcje partycjonowania – od programowego, po całkowicie odizolowane partycjonowanie fizyczne (PPAR). Możliwość ustanowienia do czterech partycji fizycznych oraz brak wpływu awarii jednej z nich na pozostałe pozwala na nieprzerwaną pracę. Aktywna rezerwowa płyta systemowa umożliwia szybkie i automatyczne przywrócenie usług, w wielu przypadkach bez przestojów.

Wyzwania IT? – odpowiedź: Fujitsu.

Problem przerw w działaniu systemów informatycznych jest coraz bardziej poważny i według raportu firmy Veeam dotyka aż 82% badanych firm. Roczne koszty przestojów w przedsiębiorstwach objętych tym badaniem wynoszą aż 21,8 mln dolarów. Serwery do zastosowań o znaczeniu krytycznym są jednym ze sposobów na redukcję kosztów i zagrożeń, jakie niosą ze sobą awarie i nieplanowane przerwy w działaniu systemów.

Dowiedz się więcej o serwerach Fujitsu PRIMEQUEST 2800E3 >>>

Newsletter

bądź na bieżąco

Chcesz być o krok przed konkurencją? Skorzystaj z okazji i zapisz sie do naszego biuletynu. Wystarczy podać swój adres E-mail, żeby otrzymywać nasz wysokiej jakości biuletyn opracowany przez ekspertów IT. 

Nasz biuletyn ukazuje się miesięcznie. Bez obaw, nie wyślemy Ci spamu.

Wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie podanych informacji przez RAFcom w celach statystycznych i marketingowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z 29.08.1997r. (Dz.U. nr 133 z 1997r.)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych w formie elektronicznej od RAFcom na podany powyżej adres e-mail oraz na przetwarzanie tego adresu w bazie danych RAFcom na zasadach określonych w przepisach Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204)